Až 2 roky záruka

24/7 služba (naléhavé opravy)

Pokud dil neopravíme, nic neplatíte

Sklad náhradních dílu s více než 150 000 položkami

Stáhnout brožuru

Pohony

Vyhledat: {{productSearch}}

Číslo výrobku
Značka

Měnič

Co je to měnič?

Měnič, častěji používáme frekvenční měnič, slouží k regulaci otáček elektrického motoru. To znamená, že pomocí něj můžeme regulovat otáčky hřídele (rychlost) motoru. Když frekvenci zvýšíte, bude se osa (rotor) motoru otáčet rychleji. Pokud naopak frekvenci snížíte, osa (rotor) motoru se bude otáčet pomaleji. UNIS Group se specializuje na opravy frekvenčních měničů, servoměničů a softstartérů.

K čemu se frekvenční měnič používá?

Frekvenční měniče v současnosti najdeme v mnoha průmyslových odvětvích, například při regulaci rychlosti dopravníkových pásů a otáček ventilátorů, při zdvihání břemen anebo v čerpadlech. Také se používá při zpracování různých materiálů, například dřeva a kovu, kde je důležitá proměnná rychlost – a tu můžeme měnit právě pomocí frekvenčního měniče.

Výhody měniče

Frekvenční měnič má mnoho výhod. Např. umožňuje:

  • úsporu energie,
  • konstantní napětí a frekvenci,
  • ochranu motoru,
  • menší mechanické namáhání zařízení,
  • zvýšení produktivity a kvality.

Opravy měničů

UNIS Group má dlouholeté zkušenosti s opravami frekvenčních měničů a opravuje starší i nové modely. Díky více než 300 speciálně navrženým testovacím systémům dokážeme otestovat obrovskou paletu elektroniky různých typů a značek, například Siemens, ABB a Danfoss. Na opravu frekvenčních měničů do 110 kW dostanete záruku až 2 roky.

Až 2 roky záruka

24/7 služba (naléhavé opravy)

Pokud dil neopravíme, nic neplatíte

Sklad náhradních dílu s více než 150 000 položkami